Yunanistan’da gazeteciler 24 saat sürecek greve başladı

H.Merkezi: Yunanistan’da gazeteciler işçi ve memur sendikalarının eşit işe eşit ücret talebiyle yarın yapacağı genel grevi izleyebilmek için, 24 saatlik grevi bir gün önceye aldı.

Yunanistan’da işçi ve memur sendikalarının yarın için ilan ettiği genel grevi ve eylemleri takip edebilmek için devlet ve özel sektörde çalışan tüm gazeteciler bugün sabah saat 6.00’dan yarın sabah saat 6.00’ya kadar sürecek 24 saatlik grevlerini bugüne aldılar.

 

“İşsizliğin esaslı bir şekilde önüne geçilmesi için mücadele ediyoruz

Memorandum doğrultusunda sigorta ve iş haklarını ayaklar altına almak isteyen kararlara karşı geldiklerini belirten gazeteciler sendikası üyeleri “Herkesin eşit şartlarla tam süreli işe sahip olması, küçük düşürücü maaşlar ve emekli maaşları almaması, aynı zamanda işsizliğin esaslı bir şekilde önüne geçilmesi için mücadele ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Bugün sabah saat 11.00’den 16.00’ya kadar sefer yapmayacak olan otobüsler, yarın tren ve metro ile beraber tekrar greve girecek, ancak halkın protesto gösterilerine katılımını kolaylaştırmak için saat 9.00’dan 21.00’e kadar grevlerine ara verecekler.