YDK: Katledilen Kadınlar İsyanımızdır!

H. MERKEZİ: Dün Küçükçekmece’de polis tarafından katledilen Sıla Abalay ile ilgili Yeni Demokrat Kadın tarafından bir açıklama yapıldı yapılan açıklama şöyle :

Katledilen Kadınlar İsyanımızdır!

Dün sabah (6 Mayıs) saatlerinde Küçükçekmece’de bir eve yapılan şafak operasyonunda 18 yaşındaki Sıla Abalay katledildi.
TC devletinin süregelen katliamcı politikaları bugün kendini bir kez daha gün yüzüne çıkarmıştır. Biz biliyoruz ki devlet politikleşen, her alanda mücadele eden kadınları baskı tutuklama, sokak ortasında ve evlerde yapılan infazlarla bastırmaya ve politikadan soyutlamaya çalışmaktadır. Ama daha da iyi bildiğimiz bir şey var ki bu çabaları nafiledir.
Ekin Van, Arın Mirkan, Beşler, Dilek Doğan ve son olarak Sıla Abalay bize bu saldırıların nafile olduğunu göstermiştir.
Devletin kadın düşmanı politilarına ve katliamlarına rağmen varolan mücadelenin her alanda temsiliyetçisi ve omuzlayacısı olacağız. Devlet Silopi’de katledilen iki çocukla, dün katledilen Sıla Abalay ile kendi erkliğini ve katliamcı yüzünü bir kez daha göstermiş ve bu katliamları kendi kılıfına uydurmuştur.
Biz kadınlar yaşamın her alanında yürüttüğümüz mücadeleyi ,devletin sindirme ve yok etme politikalarına karşı her bir kadının sesi olup direnişi haykırmaya katledilen kadınları mücadelemizde var etmeye devam edeceğiz.
Katledilen Kadınlar İsyanımızdır!
Sıla Abalay Ölümsüzdür!
Yaşasın Kadın Mücadelemiz!
Yeni Demokrat Kadın

BağlantılıYazılar

Sonraki Yazı

Partizan Dergisi Özel Sayı

Partizan Dergisi Kongre Özel sayısı Kasım 2019