YDG’den Oniki’ler ve Ulaş Bayraktaroğlu için pankart

H.Merkezi:24-28 Kasım 2016 tarihinde  Dersim Aliboğazı’nda faşist kolluk güçleriyle ile girdikleri çatışmada şehit düşen,  12 Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu (TİKKO) gerillası ve bugün DAİŞ çeteleri ile Rakka hamlesinde girdiği çatışmada şehit düşen Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG) Komutanı Ulaş Bayraktaroğlu için Yeni Demokrat Gençlik (YDG) okurları pankart astı.

Avcılar/Yeşilkent Mahallesi’nde “Oniki’ler ve Ulaş Bayraktaroğlu Ölümsüzdür” şiarlı ve Yeni Demokrat Gençlik imzalı pankart asan YDG okurları:

“Şehitlerimizin mücadelelerini omuzlayacak zaferle taçlandıracağız”

“Aliboğazı şehitleri şahsında tüm devrim ve demokrasi şehitlerini saygıyla selamlıyoruz. Katliamlar ve baskılarla yoksul ve ezilen uluslara her geçen gün saldırılarını artıran faşist Kemalist devlete  karşı, bizler gençlik olarak sokakları ve alanları ve bir bütün yaşamı parıldayan siperlere çevireceğiz. Dersim’e bağlı Aliboğazı’nda TC ordusu ile girdikleri çatışmada şehit düşen yoldaşlarımızın kavgalarını omuzlayacağımızın birkez daha sözünü veriyoruz.

Teslimiyete, reformizme ve her türden tasfiyeciliğe karşı, halk savaşını doruklara taşıyan yoldaşlarımızın mücadelelerini devralacak Demokratik Halk Devrimi (DHD) mücadelemizi zaferle taçlandıracağız.

Yine bugün TC’nin beslemesi DAİŞ çeteleri ile Rakka’da girdiği çatışmada  şehit düşen BÖG Komutanı Ulaş Bayraktaroğlu’nu gençliğin mücadelesinde yaşatacağımızı belirtiyoruz.Tüm saldırılara ve teslimiyete karşı gençliği YDG saflarında örgütlenmeye ve saldırılara karşı barikat barikat YDG saflarında direnmeye çağırıyoruz’’ dedi.