TKP/ML’nin 47. yılı Avcılar’da selamlandı

İSTANBUL- Elimize e-posta yoluyla ulaşan habere göre Türkiye Komünist Partisi/Marksist Leninist (TKP/ML)’nin 47. yılı Avcılar’da pankart ve yazılama çalışmalarıyla selamlandı.

Reformist dalganın ve faşist saldırıların ayyuka çıktığı bir süreçte, militanlaşmanın önemini vurgulayan TKP/ML militanları şunları ifade etti: “Sürece müdahale olma konusunda ki önderlik misyonu ve öncülüğümüz her alanda devam ettireceğimizin sözünü bir kez daha veriyoruz.

47.yılında partimizin politik ve ideolojik önderliğini kuşanacak ve yoksul halkımızın mücadelesini büyütmekte aynı cesaretle hareket edeceğiz.

Bugünü kavramak değil geleceği bugünün tutumuyla kazanmak iddiasındayız. Dünü anlamak ve deneyim çıkarmak değil bugünü dünün yetersizlik ve eksiklikleriyle örgütleme kararlığındayız. Bunu yapacağız, bunun taşıyıcı öznesi olacağız, bu bilincin kırılmasına karşı amansız bir komünizm sevdalısı olacağız, her an ve durumda bunu inşa etme mücadelesi vereceğiz. Yaşasın Marksizm-Leninizm ve Maoizm’in ışıklı yolu!”