PGİ/MLM’den Nürnberg’de Uluslararası Gençlik Sempozyumu

H.Merkezi: Ekim 1917 de Rusya`da gerçekleşen, Lenin`in yol göstericiliğinde Bolşevik Parti önderliğinde, İşçi sınıfının tarih sahnesine çıkarak, bağlaşıkları emekçi sınıflarla birlikte siyasal iktidarı ele geçirdiği ve tarihin akışını değiştirdiği Büyük Ekim devriminin 100. Yılı.

Büyük Ekim devriminin 100. Yılında, devrimci gençlik örgütlerinin katılacağı uluslararası bir Sempozyum gerçekleştirilecek.

Nürnberg de 11- 12 Kasım 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Sempozyumu düzenleyen PGİ/MLM (Partizan Gençlik İnisiyatifi / Marksist Leninist Maoist) yaptığı açıklamada; “100. YILINDA ŞAN VE ŞEREF OLSUN EKİM DEVRİMİ’NE VE ONUN ÖNDERLERİNE!“ şiarıyla düzenledikleri Sempozyuma değişik ülkelerden devrimci gençlik örgütlerinin katılacağını bildirerektüm  işçi ve emekçileri, demokrat, devrimci ve komünistleri sempozyuma katılmaya davet etti.

11-12 Kasım`da Nürnberg de gerçekleşecek olan Sempozyuma, Almanya, Avusturya, Fransa, Yunanistan ve Türkiye`den devrimci gençlik örgütlerinin temsilcileri katılacaklar.
Değişik dillerde ( İngilizce, Almanca, Fransızca, Yunanca ve Türkçe ) yapılacak konuşmaların tercüme edilerek dinleyicilere aktarılacağını açıklayan, Uluslararası Gençlik Sempozyumu Komitesi, Sempozyumda Ekim devriminin tarihsel önemi ve günümüzde anlamı, sosyalizmde sınıflar ve sınıf mücadelesi, sosyalizmden geriye dönüşler, Devrimde Komünist Partisinin öncülüğü, Proletarya diktatörlüğü, demokrasi, devrim ve reformizm ekseninde tartışmalar yürütüleceğini açıkladı.

Yapılacak Uluslararası Gençlik sempozyumu tüm devrimci ve demokratik kurumlara ve bireylere açık. Sempozyum; katkı sunmak, dayanışma göstermek ve siyasal- ideolojik planda görüşleriyle tartışma yürütmek isteyenler için önemli bir çalışma ve olanak.

Nürnberg`de yapılacak Sempozyumun adresi ve tarihi :


11- 12 Kasım 2107

Başlama saati : 11 Kasım- Cumartesi – Saat 12.00 –
Bitiş Saati : 12 Kasım- Pazar – Saat 15.00

Gostenhof- Nachbarschaftshaus ( Aula)
Adam- Klein – Strasse 6
90429 Nürnberg

* Dışardan katılımcılar için gecelemek için kalacak yer mevcuttur.