Partizan’dan Gazi ve Ümraniye Katliamı’nın 25. yılında yapılacak yürüyüşe çağrı

Gazi Mahallesi ve 1 Mayıs Mahallesi’nde 1995 yılında faşist TC devleti tarafından gerçekleştirilen katliamda onlarca kişi katledildi. Partizan tarafından yapılan açıklama ile Gazi Mahallesi’nde yapılacak anmaya çağrı yapıldı. Partizan’ın çağrısı şu şekilde;

Partizan’dan Gazi ve Ümraniye Katliamı’nın 25. yılında yapılacak yürüyüşe çağrı
Partizan’dan Gazi ve Ümraniye Katliamı’nın 25. yılında yapılacak yürüyüşe çağrı

“12 Mart 1995 akşamı yaşanan çatışmalar da onlarca kişi katledildi ve yüzlercesi yaralandı. Bugün sömürü düzeni ve onun temsilcileri, işçi emekçi kitleleri siyasal baskı ve terör altına almak istiyor. Bizler bu ülkenin ilerici, devrimci güçleri olarak dün olduğu gibi bugünde MİT, CIA, kontrgerilla devletinin ezilen halklar üzerinde estirdiği inkar ve imha politikaları, gerekse işçi sınıfı ve emekçi halka dönük saldırıları karşısında sessiz kalmayacağımızı sokaklara çıkıp hesap soracağımızı buradan bir kez daha ilan ediyoruz.

“Bugün Gazi ve Ümraniye şehitlerini anmak,  katliamları unutmadığımızı, unutturmayacağımızı haykırmak ve sömürü düzenine karşı açtığımız savaşta kavga bayrağını yere düşürmeyeceğimizin ilanıdır”

Partizan : 12 Mart Platformu saflarına çağırıyoruz

Tüm halkımızı 12 Mart Perşembe günü saat 12.00’de Gazi Cemevi önüne şehitlerimize sahip çıkmaya 12 Mart Platformu saflarına çağırıyoruz.

PARTİZAN

BağlantılıYazılar

Partizan Dergisi

Partizan Resmi Web Sitesi

Partizan resmi web sitesidir. Partizan açıklamalarına, makalelere, güncel ve enternasyonal haberlere ulaşabilirsiniz. PARTİZAN DERGİSİ PARTİZAN DERGİSİ...

Sonraki Yazı

Partizan Dergisi Özel Sayı

Partizan Dergisi Kongre Özel sayısı Kasım 2019