PARTİZAN açıklaması: Zorla Müdahale İşkencedir; Grup Yorum’la Dayanışmayı Büyüt!

Refakatçileri ve avukatları darp edilerek zorla yoğun bakım servisine alınan ve zorla müdahale edilmek istenen Ölüm Orucu’ndaki Grup Yorum üyeleriyle ilgili bir çağrı yayımlayan Partizan, tüm duyarlı kesimleri hastane önünde direnişe destek olmaya çağırdı. Açıklama şu şekilde;

PARTİZAN açıklaması: Zorla Müdahale İşkencedir; Grup Yorum’la Dayanışmayı Büyüt!
PARTİZAN açıklaması: Zorla Müdahale İşkencedir; Grup Yorum’la Dayanışmayı Büyüt!

Zorla Müdahale İşkencedir; Grup Yorum’la Dayanışmayı Büyüt!

Devletin tutuklama ve yasaklama saldırılarına karşı yüzlerce gündür Ölüm Orucu’nda olan Grup Yorum üyeleri İbrahim Gökçek ve Helin Bölek’e zorla müdahale edilmek isteniyor. İki gün önce evleri basılarak zorla Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yatırılan Grup Yorum üyeleri şimdi de “kurul kararı” denilerek yoğun bakım servisine alındı. Polis zoruyla refakatçileri ve avukatları engellenen İbrahim Gökçek ve Helin Bölek’e kendi iradeleri dışında zorla müdahale edilmek isteniyor.

Devrimcilerin iradesini teslim alamayan devlet, zorla müdahale ederek Grup Yorum üyelerinin direnişini sonlandırmak istiyor. Zorla müdahale; işkence, sakat bırakma ve cinayet demektir. Ölüm orucu eylemcilerine yönelik bu saldırı, devletin kendi yasaları ve uluslararası hukuk gereği dahi suç teşkil etmektedir. Ancak faşizmin kendi hukukunu dahi tanımadığı binlerce örnekle sabittir. Hekimlik adına bu suçu işleyen ve bu suça ortak olanlar ise meslek etiğinin değil faşizmin işkence ve cinayet şebekesinin bir parçasıdır.

Grup Yorum nezdinde devrimci sanat ve devrimci mücadele susturulmak ve boğulmak istenmektedir. Faşizm ne Grup Yorum’u ne de devrimci sanat ve mücadeleyi susturamayacaktır. Ölüm Orucu’ndaki İbrahim Gökçek’i, Helin Bölek’i ve Süresiz Açlık Grevi eylemindeki Grup Yorum üyelerini yaşatacak olan haklı direnişlerinin sahiplenilmesi ve desteklenmesidir. Bunun için devrimci-demokrat, duyarlı tüm kesimleri Grup Yorum’la dayanışmayı büyütmeye, zorla müdahale işkencesine karşı hastane önünde direnişe destek olmaya çağırıyoruz.

Zorla Müdahale İşkencedir!

Grup Yorum ve Devrimci Sanatçılar Üzerindeki Baskılara Son!

Grup Yorum’un Talepleri Kabul Edilsin!

Devrimci İrade Teslim Alınamaz!

PARTİZAN

BağlantılıYazılar

Partizan Dergisi

Partizan Resmi Web Sitesi

Partizan resmi web sitesidir. Partizan açıklamalarına, makalelere, güncel ve enternasyonal haberlere ulaşabilirsiniz. PARTİZAN DERGİSİ PARTİZAN DERGİSİ...

Sonraki Yazı

Partizan Dergisi Özel Sayı

Partizan Dergisi Kongre Özel sayısı Kasım 2019