Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın evine polis baskını

H.Merkezi:KHK ile ihraç edilen ve işlerine geri dönmek amacıyla 74 gündür açlık grevi yapan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın evine özel harekat polisleri tarafından baskın düzenlendi. Baskında Nuriye Gülmen ve Semih Özakça gözaltına alındı.

Baskın esnasında Gülmen ve Özakça’nın yaşadıkları ev ve sokak polis ablukası altına alındı. Gülmen ve Özakça hakkında gözaltı ve arama kararı olduğunu belirten polis evin kapısını kırarak eve girdi. Gülmen ve Özakça olayı Twitter hesaplarından “Evimiz basılıyor” paylaşımıyla duyurdu.

Evde arama yapan polis Nuriye ve Semih’e destek olmaya gelenler ile avukatları da darp ederek gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar arasında avukat Ebru Timtik ile Semih Özakça’nın eşi Esra Özakça da bulunuyor.

Gözaltı süresi uzarsa su ve şekeri kesecekler

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın avukatı Selçuk Kozağaçlı, gözaltılara ilişkin bilgi verdi.

Kozağaçlı, kişisel Twitter hesabından paylaştığı mesajda Gülmen ve Özakça’nın gözaltı süresinin uzaması halinde şeker ve su alımını sonlandıracağını duyurdu. Kozağaçlı ayrıca, gözaltı sırasında Gülmen ve Özakça’nın “hırpalandığını” ancak durumlarının iyi olduğunu belirtti.