Münih TKP/ML davası tutsakları, Ermeni Soykırımı’nı lanetledi!

Bugün (24.04.2017) Münih`te görülmekte olan TKP/ML davasında, dava tutsağı Seyit Ali UĞUR, duruşma esnasında söz alarak; Ermeni soykırımının 102. yılını lanetledi. Seyit Ali Uğur „ Ermeni Ulusuna yönelik 24 Nisan 1915 tarihinde uygulanan jenosidi nefretle lanetliyor ve Ermeni halkının acılarını paylaşıyoruz ” dedi. „ Soykırımı yapanları ve destekçisi emperyalistleride unutmayacağız ! ” diyerek, “Soykırım zihniyetinin devamcısı faşist Türk devleti bugünde Kürt ulusuna yönelik katliamlara devam ediyor” dedi. Yapılan bu konuşmanın ardından davayı izleyenler alkış tuttular. Alkışlar mahkeme yargıçlarını rahatsız etti.

 

Seyit Ali Uğur, dava dosyalarında delil diye sunulan bir takım bilgi ve belgelerin şaibeli ve kanıt niteliği oluşturmadığını söyleyerek; “bu kanıt diye sunulan ne idüğü belirsiz gazete kupürü ve Türk polisi kayıtlarının”  kanıt  diye sunulmasını red ederek, dosyadan çıkarılmasını istedi.
“Bu dava siyasi bir davadır. Bizler düşüncelerimizden dolayı tutsağız. Hakimlere hatırlatırız ki; biz devrimci komünistler asla görüşlerimizden ve devrimci faaliyetlerimizden vazgeçmeyiz” dedi.
Tutsak avukatlarının „ delil“ diye sunulan kanıtlara yaptığı itirazlar sonrası mahkeme, 28.04. 2017 Cuma günü 9:30’da görülmek üzere sonlandı.

15 Nisan 2015 tarihinde Avrupa çapında yapılan basını Alman devletinin çektiği uluslararası bir tutuklama operasyonu ile tutsak edilen 10 devrimci 2 yılı aşkın süredir tutuklu bulunmaktalar. İzalasyon ve tecrite tabi tutulan  TKP/ML  davası devrimci tutsakları, 17 Haziran 2016 tarihinde başlatılan mahkeme ile 129 b maddesine istinaden yargılanmaya çalışılmaktadır.