KKTC’de şoförler grevdeler!

 

H. Merkezi: Kuzey Kıbrıs’ta otobüs, dolmuş ve minibüs şoförleri çalışma koşulları ve talep ettikleri zammın verilmemesiyle greve çıktı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde şehir içi ve şehirlerarası otobüs, dolmuş ve minibüs şoförleri ulaşımı durdurdu. Dün (3 Nisan) Kar-İş (Kamu Araçları İşletmeleri Birliği)’in aldığı kararla birlikte iş bırakan şoförler tarafından başlatılan grev bugün de devam ediyor.

 

Otobüs şoförleri, grev nedenini hükümet tarafından belirlenen zammın yetersizliği ve çalışma koşullarının ağırlığı olarak belirtiyor. Hükümete taleplerini daha önce yetkili sendika olan Kar-İş Sendikası aracılığıyla ilettiklerini, fakat hiç bir sonuç alamadıklarını belirten işçiler, Özgürgün hükümetinin düşük zam dayattığını ve çalışma koşullarının da hükümet tarafından ağırlaştırıldığını söyledi.

Kar-İş Sendikası ve otobüs şoförleri taleplerini elde edebilmek için grevden başka bir seçenekleri olmadıklarını dile getirerek, sonuç alana kadar greve devam edeceklerini söyledi.

 

KIBHAS’ta iş bıraktı!

KIBHAS (Kıbrıs Havaalanı Servis) şoförleri de ödenmeyen ücretleri nedeniyle iş bıraktı. 3 aydır ücret alamadıklarını belirten şoförler, maaşları ödenene kadar çalışmayacaklarını belirtti.

BağlantılıYazılar

Sonraki Yazı

Partizan Dergisi Özel Sayı

Partizan Dergisi Kongre Özel sayısı Kasım 2019