İzmir’de çocuğa cinsel istismara 15 yıl hapis istemi

H.Merkezi: İzmir’de 4 yaşındaki çocuğu cinsel istismara maruz bırakan Halil M.’nin ‘Çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 15 yıl hapis cezası istemiyle yargılandığı dava 13 Temmuz tarihine ertelendi.

İzmir’in Gaziemir ilçesinde Halil M. İsimli erkek tarafından cinsel istismara maruz bırakılan 4 yaşındaki çocuk yaşadıklarını komşuları olan N.Ç,’ye anlattı. N.Ç çocuğun istismara maruz bırakıldığı hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından Halim M., gözaltına alındı. Gözaltına alınan Halim M., hakkında, “Çocuğun cinsel istismarı” suçundan 15 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İzmir 5’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 3’üncü celsesine tutuklu Halil M., .çocuğun annesi A.A., sanık avukatı, çocuğun avukatı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı katıldı. Savcı, sanığın vasi, eğitici, üvey baba gibi sıfatı bulunmadığından 15 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına, savunma yapmaları için süre verilmesine karar vererek, bir sonraki duruşmayı 13 Temmuz tarihine erteledi.