İzmir Gültepe’de askeri araca yönelik eylemi FESK üstlendi

H.Merkezi:İzmir Gültepe’deki askeri bölgede 22 Haziran günü meydana gelen patlamayı Marksist Leninist Komünist Parti- Fakirlerin Ve Ezilenlerin Silahlı Kuvvetleri (MLKP-FESK) üstlendi. MLKP-FESK eylemi, Dersim’de şehit düşen TKP/ML TİKKO, PKK ve DHKC gerillaları anısına düzenlediğini açıkladı.

“22 Haziran saat 7.50’de İzmir Gültepe’deki askeri bölgede meydana gelen patlama, bir FESK eylemidir. Eylemimiz, halk düşmanı, katliam suçlusu, faşist sermaye ordusunun bir devriye gücünü hedefledi. Savaşçılarımızın askeri bölgeye girerek, devriye güzergahına yerleştirdikleri tuzaklı bomba, askeri aracın düzeneğe temasıyla patladı.

Faşist politik islamcı diktatörlük, gerçeği halklarımızdan gizlemek için, patlamanın askeri arazide meydana geldiğini, devriye aracının hedeflendiğini bulanıklaştıracak yalan ve çarpıtmalara girişti. Eylemin devriye güçleri üzerindeki etkisini gözlerden uzak tuttu. Sermaye medyasını bunların propagandacısı olarak seferber etti. Ne var ki, yalana dayalı faşist psikolojik savaş, halk düşmanlarının korku ve çaresizliğini örtmeye yetmez.” diyen FESK ölümsüzleşen gerilla cenazelerinin ailelere verilmediğini ve adaletsizlikte sınır tanınmadığını ifade ederek açıklamasını şöyle devam ettirdi:

“Askeri devriyeye yönelik eylemimizi, Dersim dağlarında her biri toplu gruplar biçiminde katledilen PKK, TKP/ML ve DHKPC gerillalarının hesaplarının sorulması savaşımının bir parçası olarak gerçekleştirdik. Hesap sormaya ve halklarımızın sorunlarını, taleplerini, özlemlerini mücadelenin askeri biçimleriyle gündemleştirmeye devam edeceğiz.”