İstanbul’da 1 Mayıs toplantıları devam ediyor

 

H.Merkezi: 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’na sayılı günler kala, Partizan İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasında bir toplantı gerçekleştirildi.

Anadolu ve Avrupa yakası olarak ayrı bölgelerde ama eş zamanlı aynı gün ve saatte yapılan toplantılarda, 2017 1 Mayıs’ında ön plana çıkarılması gereken gündemler tartışıldı.

Devamında, Konfederasyon’un (KESK, TTB, DİSK, TMMOB) almış olduğu karar tartışılarak, aynı Konfederasyon’un 2016 1 Mayıs’ında Bakırköy’e ilk ve son kez çıkacağız sözü hatırlatıldı. “Bakırköy mü? Yoksa Taksim mi?” tartışmaları ile 1 Mayıs’ın kızıllığına gölge düşürmemek gerektiği vurgulanan toplantının devamında, işçi sınıfının temel sorunları üzerine kafa yormanın ve alanlarda birlikte mücadeleyi nasıl örecekleri üzerine yoğunlaşmanın daha verimli olacağı tartışıldı.

Devamında, asıl olarak 1 Mayıs’ı örgütleme faaliyeti olarak ele almanın, kitle ilişkilerine yoğunlaşmanın, süreci tartışmanın, kitlelerin bu konudaki düşüncelerini almanın ve Partizan saflarında alana çağırmanın anın görev ve sorumlulukları arasında yer aldığı vurgusu yapıldı.

İçerik tartışmasından sonra teknik hazırlıklar ve görevlendirmeler yapıldı. Ardından Partizan’ın yapacağı merkezi açıklama neresi olursa olsun, alanlarda olmanın esas olduğu vurgusu yapıldı.

 

Toplantıya katılım sağlayan bölgeler şöyle: Kartal, Gülsuyu, Sarıgazi, Gülensu, 1 Mayıs, Yenibosna, Bağcılar, Kocasinan, Yeşilyurt, Esenyurt, Avcılar, Beylikdüzü