Halk Savaşçısı Hasan Ataş Hollanda’da anıldı

2 Haziran günü ölümsüzleşen TKP/ML TİKKO gerillası Hasan Ataş (Şerzan), Partizan tarafından Avrupa’da yapılan etkinliklerle anılmaya devam ediyor.

Bunlardan biri de 14 Haziran günü de Hollanda’nın Zandaam şehrinde Hollanda Partizan tarafından gerçekleştirilen anma oldu.

Zandaam Mezopotamya Kürt Toplum Derneği’nde yapılan anma etkinliği, açılış konuşması ve 2 Haziran 2020’de Ovacık’ta ölümsüzleşen, Hasan Ataş ve 27 Mayıs’ta ölümsüzleşen PKK MK üyesi Kasım Engin şahsında ulusal kurtuluş mücadelesi, devrim, sosyalizm ve yüce komünizm davasında ölümsüzleşenler için saygı duruşu yapılmasıyla başladı.

Programa Sinevizyon gösterimi ile devam edildi. Daha sonra, TKP/ML MK-SB‘nin Hasan Ataş’la ilgili yaptığı açıklama okundu. Ardından Partizan Şehit ve Tutsak Aileleri (PŞTA) nın yaptığı açıklama okunmasından sonra Mezopotamya Kürt Toplum Merkezi adına bir konuşmada, ölümsüzleşenlerimizin önemine ve değerine dair vurgular yaparak onları anmanın mücadeleye daha fazla sarılmak olduğunu ifade ederek etkinlik selamlandı.

Partizan yürekli yoldaşlarımızın söylediği türküler sonrası etkinlik bitirildi.

BağlantılıYazılar

Sonraki Yazı

Partizan Dergisi Özel Sayı

Partizan Dergisi Kongre Özel sayısı Kasım 2019