Cam işçileri dayanışma çağrısı

H.Merkezi: Toplusözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması nedeniyle cam işçilerinin 24 Mayıs’ta 9 fabrika ve işyerinde başlatacağı grevin, devlet tarafından milli güvenliği tehdit iddiasıyla yasaklanmasına cam işçileri eylemlerle yanıt veriyor.

Cam işçilerinin, Kristal-İş Başkanlar Kurulundan çıkan sonuç bildirgesi sonrası yaptığı ilk eylem fabrikalarda bekleyişe geçmek oldu. Cam işçileri, eylemlerin üretime de yansıyacak şekilde devam etmesi gerektiğini belirtirken, diğer taraftan tüm sendikalara ve işçilere de grev hakkına sahip çıkmak için dayanışmayı büyütme seslerine ses olma çağrısı yapıyor.

 

Cam işçileri: Üretimden gelen gücümüzü kullanacağız!

Cam işçileri grev hakkının gasp edilmesine karşı fabrikalarda eylemlere başladı. İlk eylemi dün (24 Mayıs) 00.00/08.00 vardiyasında çalışan işçiler yaptı. İşçiler, sendikalarının aldıkları karar doğrultusunda vardiya bittikten sonra 8 saat fabrika içerisinde bekledi. Cam işçileri direnişte kararlı olduklarını ve yaptıkları eylemlerde ısrarcı olursalar hükümete ve patrona geri adım attıracaklarını vurguluyor. İşçiler devamında üretimden gelen güçlerini kullanacaklarının altını çizerek, tüm işçi, emekçileri ve sendikaları dayanışmaya çağırıyorlar.