AÇLIK GREVLERİNE SES VER!

H.MERKEZİ: 18 Hapishanede süren açlık grevleri her geçen gün yayılmaya ve büyümeye devam ediyor.Bazı hapishanelerde 55.güne ulaşan açlık grevleri kritik noktaya gelmekte, sağlık problemleri yaşanmaya başlamıştır.

Hapishanelerde devam eden açlık grevlerine destek olmak,taleplerini dile getirmek için ,Yarın (Salı) Günü saat:12.00’da Gebze Kadın Kapalı Hapishanesi önünde Zindanlarla Dayanışma İnisiyatifi tarafından basın açıklaması düzenlenecektir.

Yarın(Salı) günü Halkların Demokratik Partisi (HDP) tarafından Şirinevler ilçe bürosunda 2’şer günlük süreli-dönüşümlü açlık grevleri başlatılacaktır.

Çarşamba günü ise Galatasaray Lisesi’nde saat:19.30’da açlık grevindeki tutsakların engellenen sağlık hakları ve kritik noktaya gelen sağlık durumları ile ilgili İnsan Hakları Derneği (İHD),Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV),İstanbul Tabip Odası, Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD),Özgürlükçü Hukukçular Derneği (ÖHD),Dayanışma Ağı ve Tutsaklarla Dayanışma İnisiyatifi tarafından ortak basın açıklaması düzenlenecektir.